Tarihçemiz

1973 yılında sentetik sektörüne giren Ünal Sentetik Dokuma San. ve Tic. A.Ş. 80.000 m2 toplam ve 50.000 m2 kapalı alanı ile Gaziantep 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetlerini sürdürmektedir.

İnovatif iş süreçleri ile geniş bir ürün gamı sunan firmamızın sentetik dokuma tesisinde; yuvarlak ve düz dokuma teknikleri kullanarak PP dokuma çuval, PP dokuma kumaş ve ayrıca endüstriyel iplik üretimi ; esnek ambalaj tesisinde ise Flekso & Rotagravür baskı teknikleri kullanarak üretim yapmaktayız.

Firmamız sektörde lider hale gelmesini; toplam kapasitesini efektif kullanmasına ,teknolojideki yeniliklere hızlı adaptasyonuna ,iyi organize olmuş üretim ağına ,müşteri odaklı yaklaşımlarına ve alanında uzmanlaşmış kadrosuna borçludur.

Ünal Sentetik , kuruluşundan bugüne kadar sahip olduğu tecrübe ve saygınlığın korunması ve yükseltilmesi için; kalite, hijyen, çevre, iş sağlığı ve güvenliği anlayışından ödün vermeden uzmanlaşmıştır. Bu sayede Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasındaki yerini her geçen gün sağlamlaştırarak ,başarılarını zirveye taşıma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.